Šach Lannův

Jsme hrdým partnerem patriotického počinu spojeného s Lannou – Šach Lannův.

Informace k 2. ročníku "Šachu Lannova"

Dne 19. 6. 2015 bude partnery "Šachu Lannova" v Kavárně LANNA oficiálně otevřen a zahájen druhý ročník tohoto šachového turnaje. 

Registrovat se můžete již nyní v Kavárně LANNA vyplněním registračního formuláře.

Registrace bude probíhat po celé léto do měsíce září. Poté budou příhlášení účastníci kontaktování na e-mailové adresy, které ve formuláři uvedli o termínech jednotlivých utkání.

Termín prvního utkání proběhne nejspíše již v měsíci ZÁŘÍ 2015. 

 

Kdo má svoji tradici, má svoji hrdost

Každou sobotu v roce, na dlouhá léta, úderem 10 hodiny dopoledne bude u šachového stolu s výhledem na Lannovu loděnici probíhat partie. Partie, která má jediný cíl – založit tradici. Tradici spojenou se jménem Lanna, která bude za čas v podvědomí stejně tak, jako zvuk městských sirén každou první středu v měsíci.

 

Příběh Šachu Lannova

Samotný Lannův pohár nesl svůj výjimečný příběh dříve, než se samotný projekt spustil.

Byl vyroben řezbářem Ing. Janem Valkem, občanem Českých Budějovic. Samotné tělo poháru je z kmene lípy srdčité (národní dřeviny) z českobudějovických lesů okolí Haklova Dvora. V markýzách poháru jsou vsazeny plastické znaky partnerů: Budějovického Budvaru, města Českých Budějovic a českobudějovické Kavárny LANNA.

Mohutný trup poháru pak obsahuje skrytou výduť, do které bude ukryt datový nosič se vzkazy občanů jako poselství dalším generacím, dobový výtisk Českobudějovického deníku a informace vázající se k Budějovicím. Pokud chcete zanechat zprávu "pro někdy příště" napište na vojtechlanna@centrum.cz

Pouze jméno absolutního vítěze bude trvale vryto do podstavce poháru a současně dotováno 5 000 Kč hotovostí.

 

Základní pravidla účasti v Šachu Lannově

• občan Českých Budějovic
• laický hráč šachu
• fanoušek Facebook stránek Kavárny LANNA
• souhlas s podmínkami účasti

Úplná pravidla účasti v Šachu Lannově

 

Vážení partneři